KOMUNIKACJA DACHOWA

Komunikacja dachowa firmy MDM NT

Remontując dach często zwracamy uwagę na wybór pokrycia, obróbki blacharskie, rynny , wpusty…

Niby wszystko jest, a jednak w przyszłości, przy wszelkich pracach konserwatorskich nie będziemy potrafili dostać się na dach.

Trzeba wziąć pod uwagę komunikację dachową. To taka wisienka na torcie gwarantująca bezpieczeństwo w dalszym użytkowaniu dachu, przydatna zwłaszcza przy tych skośnych konstrukcjach.

Czym właściwie jest komunikacja dachowa ?

To nic innego jak elementy do bezpiecznego poruszania się po połaciach dachu. Wykorzystuję się je podczas napraw lub konserwacji dachu, podczas wszelkiego rodzaju kontroli i niespodziewanych sytuacji.

System ten zazwyczaj składa się z ław lub stopni kominiarskich montowanych bezpośrednio do konstrukcji za pomocą specjalnych wsporników. Dostosowane są one do rożnych typów pokryć dachowych ( dachówka cementowa, ceramiczna , karpiówka, gonty, blachodachówka ).

Wykonane zazwyczaj z blachy stalowej ocynkowanej ogniowo. Występują w naturalnym kolorze jak i malowane proszkowo. Można dopasować kolor komunikacji do koloru pokrycia jak i własnych upodobań.

Jeżeli zdecydujesz się na montaż komunikacji na swoim dachu to zapraszamy do siebie. W naszym sklepie oferujemy systemy komunikacji dachowej firmy MDM NT. Chętnie doradzimy, pomożemy dobrać odpowiedni system, wsporniki, kolor tak by twój dach był ładny i bezpieczny, na tyle by kominiarz mógł bezproblemowo dotrzeć do komina, jak również ty montując nową antenę telewizyjną 🙂

Poniżej umieszczamy mini instrukcję montażu ław i stopni kominiarskich. I proponujemy by z troski o wasze bezpieczeństwu zajął się tym ktoś z branży dachowej , dekarz wie jak pracować na stromych, spadzistym dachu 🙂

WSPORNIK MOCOWNIKA ŁAWY KOMINIARSKIEJ “L” – INSTRUKCJA MONTAŻU:

Dodać dwie łaty montażowe (wysokość przekroju ok. 2,5 cm –
w miejscu przymocowania wspornika oraz standardową łatę w
miejscu dolnego podparcia wspornika).
Przykręcić jednoczęściowy wspornik (typ L) do wcześniej zamontowanej górnej łaty montażowej.
Po ułożeniu górnego rzędu dachówek należy uszczelnić miejsca
wyciętych zamków – np. uszczelniaczem dekarskim.
Na wsporniku należy ułożyć i wypoziomować mocownik ławy kominiarskiej.
Oba elementy należy ze sobą skręcić za pomocą śrub.
Po zamocowaniu drugiego, sąsiedniego zestawu wspornika z mocownikiem
(za pomocą załączonych śrub) należy przykręcić ławę.
Stopnie kominiarskie przykręcamy bezpośrednio do wspornika
(z pominięciem mocownika ławy kominiarskiej).